Studenti Matfyzu propagují nové sporty

Studenti Matfyzu propagují nové sporty

Fakulta / článek

Sport je pro nÄ›kterĂ© studenty Matfyzu nejoblĂ­benÄ›jší volnoÄŤasovou aktivitou. PotvrzenĂ­m mĹŻĹľe bĂ˝t velká obliba povinnĂ© a zájmovĂ© tÄ›lesnĂ© vĂ˝chovy, hojná účast na letnĂ­ch a zimnĂ­ch kurzech nebo sportovánĂ­ ve vysokoškolskĂ˝ch sportovnĂ­ch klubech.

Kolíky Mölkky (foto: Schwarzer)
Kolíky Mölkky (foto: Schwarzer)

Ĺ˝e se ale studenti Matfyzu zapíší takĂ© do historie nÄ›kolika novĂ˝ch netradiÄŤnĂ­ch sportĹŻ by ÄŤekal asi málokdo. Rychle si totiĹľ oblĂ­bili netradiÄŤnĂ­ sport s frisbee a dvÄ›ma plastovĂ˝mi koši – Kanjam. DĂ­ky poctivĂ©mu trĂ©ninku se v tomto pohodovĂ©m párty sportu zaĹ™adili do evropskĂ© špiÄŤky a v srpnu se dokonce účastnili historicky druhĂ©ho MistrovstvĂ­ Evropy v Kanjamu, kterĂ© se konalo v nizozemskĂ©m Arnhemu. Studentky KarolĂ­na Dvořáková a Eva Havelková v konkurenci dvaceti tĂ˝mĹŻ z nÄ›kolika státĹŻ stateÄŤnÄ› bojovaly, nakonec ale nešťastnÄ› nepostoupily ze základnĂ­ skupiny a nemohly tak zasáhnout do bojĹŻ o medaile.

Pohár pro mistry Evropy ovšem nakonec do ÄŚR cestoval, a dokonce právÄ› na Matfyz. UÄŤitel Katedry tÄ›lesnĂ© vĂ˝chovy MFF UK Jan Schwarzer spoleÄŤnÄ› s Terezou Pokornou neprohráli v turnaji ani jeden zápas a zaslouĹľenÄ› vybojovali titul mistrĹŻ Evropy.

S podobnĂ˝m nadšenĂ­m se studenti vrhli i do další novinky ve svÄ›tÄ› sportu. Na letnĂ­m kurzu v HornĂ­m Poříčí, pořádanĂ©m Katedrou tÄ›lesnĂ© vĂ˝chovy, si jako vĹŻbec prvnĂ­ EvropanĂ© vyzkoušeli hru Spikeball. Spikeball je mezi studenty velmi oblĂ­benou hrou, která se podobá beachvolejbalu – tedy s tĂ­m rozdĂ­lem, Ĺľe se nehraje pĹ™es sĂ­ĹĄ, ale do speciálnĂ­ trampolĂ­nky, od kterĂ© se mĂ­ÄŤek odráží.

Na kurzu v HornĂ­m Poříčí si vĹŻbec studenti zasportovali pomÄ›rnÄ› netradiÄŤnÄ›. KromÄ› spikeballu si zahráli takĂ© kroket, pĂ©tanque nebo Kanjam. Vyzkoušeli si speedminton, coĹľ je mix tenisu, badmintonu a squashe. ZajĂ­mavĂ˝m zpestĹ™enĂ­m byla stará vikinská hra s kolĂ­ky Mölkky, kdy hráč házĂ­ házecĂ­m kolĂ­kem Mölkky na ostatnĂ­ oÄŤĂ­slovanĂ© kolĂ­ky. HodnÄ› oblĂ­benĂ© je takĂ© balancovánĂ­ a chĹŻze na slacklinÄ› – na lajnÄ› nataĹľenĂ© mezi stromy.

Matfyzáci prostÄ› kromÄ› matematiky, fyziky a informatiky udávajĂ­ tĂłn i ve svÄ›tÄ› sportu!

AktuálnĂ­ informace o sportovánĂ­ na Matfyzu najdete zde.


Mohlo by vás zajímat:

Tradice albertovských kurtů
Vodáci a veslaĹ™i na Matfyzu
SportovánĂ­ s Matfyzem od jara do podzimu
Lukostřelecké vítězství pro Matfyz
Běh na lyžích má na Matfyzu zelenou
S Matfyzem na hory
Když se Matfyzák rozhodne utužovat nejen ducha
Matfyzácké rakety

Tento ÄŤlánek jsme automaticky naimportovali z pĹ™edchozĂ­ho redakÄŤnĂ­ho systĂ©mu. Pokud se v nÄ›m nÄ›co pokazilo, dejte nám prosĂ­m vÄ›dÄ›t.