Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

Dalším strategickým partnerem Matfyzu se stal Red Hat

Podpis partnerské smlouvy. Zleva: Tomáš Žuklin, Radovan Musil, Ondřej Čepek, Jiří Eischmann, Martin Děcký (foto Linhardtová)

K podpisu partnerské smlouvy s MFF UK a tím i k formalizaci a dalšímu rozšiřování spolupráce přistoupila 16. ledna softwarová společnost Red Hat.

Dalším členem Partnerského programu se stala česká pobočka společnosti Red Hat. Red Hat, který se zabývá vývojem open-source softwaru (mimo jiné je autorem významné komerční linuxové distribuce Red Hat Enterprise Linux nebo middleware JBoss), s MFF UK spolupracoval již dříve. Na půdě MFF UK již dvakrát proběhlo Odpoledne s Red Hatem, během kterého se studenti mohli seznámit jak se společností, tak s konkrétními open-source projekty a technologiemi. „Vítáme, že společnost Red Hat, se kterou jsme již nějakou dobu neformálně v kontaktu, má zájem o větší propojení s univerzitou,“ dodal proděkan pro informatickou sekci MFF UK doc. Ondřej Čepek.

Vstupem do Partnerského programu tedy dostane spolupráce MFF UK a společnosti Red Hat novou podobu. Red Hat rozšíří okruh vypisovaných diplomových prací a zadání softwarových projektů na fakultě. Někteří zaměstnanci Red Hatu se také přímo zapojí do výuky, půjde například o předmět Crash dump analýza, který se zabývá hledáním příčin fatálních problémů v jádře operačního systému.

Pro Red Hat v Brně aktuálně pracuje přes 700 lidí a po hlavním sídle společnosti v americkém Raleigh jde o největší vývojářskou centrálu firmy. Nové kancelářské zázemí, které bylo vybudováno vloni, počítá s dalším rozvojem aktivit společnosti. „Rádi spolupracujeme se studenty, kteří již v rámci částečného úvazku během studia řeší plnohodnotné úkoly. Nejde nám nicméně o kvantitu, ale o jednotlivce a o kvalitu,“ řekl ke spolupráci Radovan Musil, ředitel Red Hatu v Brně.

Věříme, že intenzivní spolupráce mezi Red Hatem a MFF UK umožní spojit síly významné softwarové společnosti a významné akademické instituce, což pocítí pozitivně nejen oba subjekty, ale především studenti našich informatických studijních programů.


Mohlo by vás zajímat:

ČSOB rozšiřuje řady partnerů MFF UK
JetBrains partnerem Matfyzu
Dalším strategickým partnerem Matfyzu se stal Red Hat
Matfyz rozšiřuje firemní Partnerský program do Německa
Partnerský program a Malostranské IT setkání
Partnerský program startuje

Teze partnerského programu

Další obrázky
comments powered by Disqus

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop