Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

Partneři

Přestože se Matfyz řadí k nejvýznamnějším vědeckým institucím (generuje přibližně 6 % vědeckého výstupu celé České republiky), velká část absolventů naší fakulty míří po absolvování školy do veskrze praktických pracovních pozic v malých i velkých, lokálních i nadnárodních firmách. Proto pro nás bylo vždy velmi důležité, aby výuka na Matfyzu měla jasnou návaznost na praxi.

Lze to ilustrovat třeba na předmětu Softwarový projekt, v rámci něhož týmy o 4 až 6 studentech implementují po dobu 9 měsíců netriviální softwarové dílo stejným způsobem, jako by se jednalo o reálnou IT zakázku pro reálného zákazníka. Za dlouhou historii tohoto předmětu asi polovina softwarových projektů nevznikla na základě školního zadání, ale na základě skutečné poptávky, a výsledek našel také svého skutečného zákazníka. Jsou to tedy už stovky reálně nasazených projektů. Několik příkladů:

Partnerský program MFF UK umožňuje dosavadní spontánní spolupráci mezi fakultou a komerční sférou posunout na kvalitativně vyšší a intezivnější úroveň, kde lze plně využít existující potenciál. Tato stránka představuje stručně současné partnery MFF UK.

více o partnerském programu

Strategičtí partneři

Crytur

Crytur patří k předním světovým výrobcům technických řešení pro pro vědu a průmysl založených na monokrystalických materiálech.

ČSOB

Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

Red Hat

Red Hat je společnost produkující Red Hat Enterprise Linux (významnou komerční linuxovou distribuci) a další převážně open source softwarové produkty.

Partneři

Materials Science and Engineering Werkstoffzentrum

Německá společnost Materials Science and Engineering Werkstoffzentrum (MSE) se zabývá materiálovými vědami a inženýrstvím.

Nadace Depositum Bonum

Úkolem Nadace Depositum Bonum je podpora české společnosti v oblasti vědy, výzkumu, vývoje a vzdělávání, a to zejména v přírodovědných a technických oborech.

Československý časopis pro fyziku

Český a slovenský vědecko-populární fyzikální časopis s více než čtyřicetiletou tradicí a mediální partner portálu Matfyz.cz.

Preciosa

Společnost Preciosa je předním světovým dodavatelem širokého sortimentu strojně broušených komponent pro rozsáhlou škálu oborů.

Startovní partneři

EEA

EEA je slovenský „software house“ zaměřený na moderní řešení a nejprogresivnější technologie. Realizuje projekty s použitím otevřených metod a nástrojů wikinomics.

GoodData

GoodData využívá nejnovější technologie k vytvoření moderní vysoce zabezpečené cloudové platformy pro extrakci, správu a multidimenzionální analýzu podnikových dat.

Clever Decision

Clever Decision je konzultační softwarová společnost poskytující služby a řešení především v oblasti Business Intelligence.

Datlowe

Datlowe je rychle rostoucí česká firma zabývající se zpracováním a analýzou nestrukturova­ných dat.

Barclays Capital Services

Společnost Barclays Capital Services je českou pobočkou velké nadnárodní bankovní a finanční skupiny Barclays. Zabývá se především vývojem informačních systémů a pokročilého softwaru, mimo jiné i pro finanční analytiku.

JetBrains

Nadnárodní společnost JetBrains vyvíjí více než 15 softwarových produktů, z nichž nejznámější stále zůstává integrované vývojové prostředí pro Javu IntelliJ IDEA.

Matfyz.cz

Univerzita Karlova v Praze
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu