Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

Korespondenční semináře získaly cenu rektora

Pořadatelé korespondenčních seminářů při přebírání ocenění (foto: René Volfík)

Studenti z Matematicko-fyzikální, Přírodovědecké a Filozofické fakulty UK byli oceněni Mimořádnou cenou rektora za vedení korespondenčních seminářů a soutěží pro střední a základní školy.

Ve středu 18. dubna se ve Vlasteneckém sále Karolina konalo slavnostní předávání prestižních rektorských cen. Kromě Bolzanových cen za výjimečné vědecké práce a Cen rektora pro vynikající absolventy UK byly uděleny též Mimořádné ceny rektora za občanskou statečnost, výborné vědecké výsledky nebo významnou kulturní činnost. Jednu ze čtyř letos udělených Mimořádných cen získal kolektiv studentů z MFF, PřF a FF UK za podíl na organizaci korespondenčních seminářů a soutěží pro střední a základní školy.

„Jsem velice rád, že si pan rektor našeho snažení v oblasti vzdělávání váží a rozhodl se ho ocenit. Zároveň bych chtěl vyjádřit velký dík těm, kteří se během více než třicetileté historie seminářů na jejich fungování podíleli. Cena patří i jim, protože bez nich bychom se nikdy nedostali tam, kde jsme teď. A v neposlední řadě děkujeme vedení fakulty, které nám poskytuje zázemí a podporu,“ říká Miroslav Hanzelka z Fyzikálního korespondenčního semináře.

Korespondenční semináře byly na Matfyzu založeny už v osmdesátých letech a od té doby významně přispívají ke vzdělávání středoškolských studentů i žáků základních škol v oblasti matematiky, informatiky a přírodních věd. „Velmi mě ovlivnily v cestě na Matfyz a také jako organizátor jsem se díky seminářům mnohé naučil a přirostly mi k srdci,“ uvedl Jiří Setnička, oceněný za vedení Korespondenčního semináře z programování.

Mezi hlavní činnosti seminářů patří nejen příprava a hodnocení soutěžních úloh, ale například také psaní učebních textů a pořádání soustředění, táborů a velkých národních i mezinárodních soutěží, jako je matematický Náboj, FYKOSí Fyziklání nebo Česká lingvistická olympiáda.

Mimořádnou cenu rektora získalo celkem deset studentů: Martina Vaváčková, Jan Krejčí a Martin Sýkora (Matematický korespondenční seminář a Matematická soutěž Náboj, MFF UK), Daniel Dupkala a Miroslav Hanzelka (Fyzikální korespondenční seminář, MFF UK), Jiří Setnička (Korespondenční seminář z programování, MFF UK), Petra Zahajská (Pikomat, PřF UK), Aneta Šťastná (Korespondenční seminář a studentský časopis MaM, MFF UK), Patrik Švančara (Fyzikální seminář pro ZŠ Výfuk, MFF UK) a Michal Láznička (Česká lingvistická olympiáda, FF UK).

Všem oceněným gratulujeme!


Mohlo by vás také zajímat:

Korespondenční semináře: 35 let a tisíce řešitelů

Další obrázky
comments powered by Disqus

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop