Studenti z celého světa poměří síly ve Fyziklání Online

Studenti z celého světa poměří síly ve Fyziklání Online

Fyzika / pozvánka

Hoří vaše srdce pro fyziku? Chtěli byste ukázat, co ve vás je? Nudí vás repetitivní úlohy v učebnicích a písemkách a přijdou vám příliš jednoduché? Pokud je vaše odpověď alespoň na jednu z těchto otázek ano, máme pro vás přesně to, po čem toužíte. Neváhejte a přihlaste svůj tým do mezinárodní soutěže Fyziklání Online 2022.

Fyziklání 2022 proběhne ve středu 23. listopadu od 17 do 20 h.
Fyziklání 2022 proběhne ve středu 23. listopadu od 17 do 20 h.

Fyziklání Online je jedna z největších fyzikálních soutěží na světě, které se můžete zúčastnit z pohodlí domova. Organizuje ji FYKOS, skupina nadšenců z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Soutěž je určena pro maximálně pětičlenné týmy středoškoláků, ale zapojit se mohou také jednotlivci. V minulém ročníku se Fyziklání Online zúčastnili soutěžící z padesáti zemí a čtyř světadílů. Účast v soutěži je zdarma. Registrovat se můžete prostřednictvím naší webové stránky, kde najdete také pravidla a další informace.

O čem je tato soutěž?

Účastníci a účastnice budou moci porovnat své síly 23. 11. 2022 od 17:00 do 20:00 středoevropského času. Každý tým začíná se sedmi úlohami a po odevzdání jejich správného řešení se další úlohy odemykají tak, že je vždy k dispozici sedm úloh. Týmy získávají body za každou vyřešenou úlohu podle její obtížnosti a podle toho, na kolikátý pokus odevzdají správnou odpověď. Po první hodině se otevře takzvaná Hurry-Up linie, která je rozdělena na tři tematické oddíly.

Tři kategorie A, B a C pokrývají všechny ročníky středních škol. Každému žákovi je přiřazen koeficient na základě jeho ročníku, kategorie je pak určena mimo jiné s ohledem na průměr koeficientů členů týmu. Vůbec tedy nevadí, když budete chtít soutěžit spolu s kamarádem z jiného ročníku. Pokud však střední školu nenavštěvujete, nezoufejte – do speciální kategorie Open se může zapojit úplně každý. Úlohy stoupají na obtížnosti, ale pro každou kategorii jsou stejné. Absolutní vítěze a ty nejlepší týmy každé kategorie čekají skvělé hmotné i nehmotné ceny, jako jsou knihy, oblečení a licence na programy OrgPad, Mathematica, Avast a další.

Ale to není vše!

Kromě soutěže Fyziklání Online 2022 pořádá FYKOS řadu dalších akcí, které sdílí lásku k fyzice a vědecké práci s mladými studenty a širší veřejností. Pokud máte zájem, navštivte naši oficiální stránku https://fykos.cz/.