Spolek SIAM pořádá mezinárodní workshop o aplikované matematice

Spolek SIAM pořádá mezinárodní workshop o aplikované matematice

Matematika / pozvánka

Tři dny nabité zajímavými přednáškami o aplikacích matematiky v různých odvětvích vědy i inženýrství – takový bude Studentský workshop o aplikované matematice (SWAM) pořádaný hrstkou nadšených studentů z Matfyzu ve spolupráci se studenty z Heidelbergu a Kodaně. Proběhne od 17. do 19. listopadu v Karlíně v budově Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.

Přednášky, které jsou na programu, se budou týkat například finanční matematiky, numerických metod (i úskalí numerických výpočtů) nebo praktické aplikaci simulace vody v počítačových hrách.

Studentský workshop o aplikované matematice začal jako sraz studentů tří univerzit – Univerzity Karlovy, Universität Heidelberg a Københavns Universitet – formou workshopu na MFF UK. Časem se z něj vyvinula plnohodnotná konference s velice zajímavými řečníky napříč obory, univerzitami a státy. Vzhledem k původnímu cíli tedy není SWAM nijak úzce tematicky vymezen a týká se všech možných aplikací matematiky.

„Já osobně jsem nejvíce zvědavá na přednášky ze vzdálenějších odvětví, než jaké sama studuji. Nyní mám jedinečnou příležitost poslechnout si přednášky, u nichž se nepředpokládá předchozí znalost daného oboru. Nejvíce se těším na vystoupení docenta Oldřicha Semeráka o teorii relativity,“ říká členka spolku SIAM a jedna z hlavních organizátorek akce Jana Brunátová.

„Doufám, že se dozvím, na čem se pracuje na jiných aplikovaných katedrách UK, AV ČR, ČVUT i v zahraničí. A to jak od kolegů studentů, tak úspěšných akademiků, jako jsou například profesoři Martin Stoll nebo Melina Freitag. Upřímně mě ale nejvíc láká ta asi nejméně odborná přednáška. Dozvíme se na ní, jak přednášet matematiku a vědu obecně, což je nesmírně užitečné a zároveň přístupné téměř všem. Bude sice probíhat v sobotu ráno, ale na ni si přivstanu moc rád,“ doplňuje doktorandku kolega Martin Sýkora.

Bližší informace a program Studentského workshopu o aplikované matematice jsou dostupné na stránkách spolku SIAM.


Mohlo by vás také zajímat:

Studentský spolek SIAM chce propojit Matfyz i svět