Přihlaste se do online matematické soutěže. Bude to MaSo!

Přihlaste se do online matematické soutěže. Bude to MaSo!

Matematika / pozvánka

Žáci základních škol a studenti víceletých gymnázií už příští čtvrtek poměří své schopnosti v matematické soutěži MaSo Online. Přihlášky jsou otevřené až do středy 11. 11.

MaSo Online je týmová matematická soutěž pro žáky šestých až devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Tematicky navazuje na oblíbenou soutěž MaSo organizovanou studenty Matfyzu, která letos musela být kvůli koronavirové pandemii zrušena.

Pomyslným ringem se namísto učeben a tříd spřátelených škol tentokrát stane prostředí internetu. Má to své nesporné výhody. Zatímco tradiční soutěž měla omezenou kapacitu, MaSo Online je otevřené všem. Soutěžícím navíc odpadá starost s dopravou na soutěžní místo, tentokrát stačí se jen připojit přes počítač. Matematického klání se tedy budou moct zúčastnit i týmy, které to k nám dříve měly daleko. Celkově se může zapojit libovolný počet škol a zároveň i každá škola může poskládat libovolný počet týmů.

A jak MaSo Online proběhne? Žáci začínají se čtveřicí příkladů a za každý správně vyřešený příklad získají nejen nový obtížnější příklad, ale také body do doprovodné hry. Ve hře musí zvolit takovou strategii, aby mohli body za příklady co nejlépe využít a lépe se tak umístit v celkovém hodnocení. Nejde tedy pouze o početní soutěž, ale také o zábavnou strategickou hru.

MaSo Online proběhne ve čtvrtek 12. 11. od 9:00 do 12:00. Registrace a pravidla soutěže najdete na stránce https://maso.matfyz.cz/online/. Pokud máte další dotazy, můžete nám napsat na maso@mff.cuni.cz.

Nezapomeňte se registrovat včas a pamatujte: Bude to MaSo!