Masová filatelie

Masová filatelie

Fakulta / článek

Po dvouleté pauze způsobené pandemií se v Praze na Matfyzu a na několika dalších místech v republice uskutečnila soutěž MaSo. Zúčastnilo se jí celkem 231 týmů, tedy okolo 900 soutěžících.

Letošní ročník soutěže, který proběhl v květnu, měl z organizátorského hlediska jiný nádech než ročníky předchozí. Organizace soutěže v prezenční formě totiž přináší úplně jiný typ výzev, než na jaké jsme byli zvyklí během nepříjemné covidové doby. Přípravy proto provázely mírné obavy, jak se vše podaří zařídit. Nakonec ale všechno klaplo a můžeme konstatovat, že soutěž proběhla hladce.

Na účastníky tradičně čekalo 50 příkladů z různých oblastí matematiky, za jejichž vyřešení získávali body do doprovodné hry. Hra samotná se nesla v duchu dražby na burze: týmy se ve 40 dražbách snažily získat co nejhodnotnější známky, které pak skládaly do kolekcí. V soutěži proti sobě bojovaly, podobně jako v posledních MaSech, všechny týmy v republice současně.

Po hodině a půl zápasení si titul vítěze letošního MaSa odnesl tým Matematičtí mágové z Gymnázia Špitálská v Praze, kteří vyřešili úžasných 41 příkladů a z doprovodné hry získali 725 bodů. Na druhém místě se umístil tým MáRa Jo9 z Gymnázia Matyáše Lercha v Brně, na třetím místě pak tým Palačinky se Sójovou Omáčkou z pražského Gymnázia Voděradská.

Pokud vás soutěž zaujala a chtěli byste se dozvědět více, zamiřte na naše stránky nebo nám přímo napište mail na adresu maso@mff.cuni.cz. Pokud byste se chtěli zapojit organizačně, neváhejte se ozvat, nové členy v týmu vždy rádi uvítáme.