MaSo Online bude i na jaře!

MaSo Online bude i na jaře!

Matematika / pozvánka

Chystáme pro vás další kolo týmové matematické soutěže. Jarní MaSo Online se uskuteční ve středu 12. 5. 2021.

MaSo Online je týmová matematická soutěž pro žáky šestých až devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Podobně jako na podzim i jarní kolo soutěže proběhne celé online. Soutěžícím tak odpadne starost s dopravou na soutěžní místo – stačí se jen připojit přes počítač. Díky tomu se matematického klání budou moct zúčastnit i týmy, které to k nám dříve měly daleko, a to dokonce i týmy ze Slovenska. K dispozici bude nově také online podpora, na kterou se mohou slovenští účastníci obracet v případě problémů s českým zadáním úloh. Do soutěže se může zapojit libovolný počet českých a slovenských škol a zároveň i každá škola může přihlásit libovolný počet týmů.

A jak to celé bude probíhat? Žáci v týmech počítají matematické příklady a řeší různé logické úlohy. Za jejich vyřešení pak získávají tahy v doprovodné hře. Jaké téma doprovodné hry jsme tentokrát zvolili, může napovědět obrázek výše. Kromě samostatné činnosti je důležitá i koordinace a vzájemná spolupráce. Umístění týmu na stupních vítězů záleží nejen na tom, kolik mají správně vyřešených příkladů, ale také na strategii ve hře.

Podzimního MaSa Online se zúčastnilo 1157 soutěžících v 386 týmech ze 103 různých škol. Zvládneme letos tato čísla pokořit? Záleží na vás!

Více informací budeme postupně zveřejňovat na stránkách soutěže, v případě dotazů nám neváhejte napsat na adresu maso@mff.cuni.cz. Pokud nechcete přijít o žádné novinky, sledujte také naši facebookovou stránku.