Daniel Krýcha: Správný trader je hodně všestranná osobnost

Daniel Krýcha: Správný trader je hodně všestranná osobnost

Fakulta / video

Po absolvování magisterského studia finanční matematiky na Matfyzu zamířil Daniel Krýcha do Nizozemí, kde dokončil Master of Science in Stochastics and Financial Mathematics. Do svého týmu si ho poté vybrala velká firma, orientovaná na obchodování na burze a dohled nad algoritmy.

Sedm let žil a pracoval v zahraničí, působil v Amsterdamu a Sydney. Poté ho však práce v korporátu přestala bavit a rozhodl se pro návrat do Česka. Teď působí jako datový analytik ve firmě Qminers, kde pracuje na vývoji algo-tradingového software.

Co musí správný „trader“ umět? „Je to práce s daty, na základě tzv. pattern recognition vytváříme algoritmus, se kterým obchodujeme na burzách. Trader musí umět analyticky uvažovat a taky mít ambici být nejlepší, protože konkurence je v této oblasti velká,“ říká Daniel Krýcha.

Proč se podle něj hodí na tuto práci právě matfyzáci a jak konkrétně práce v Qminers vypadá? Poslechněte si Dana ve videu.

Qminers. Q od slova quantitative. Miners, protože těží. Qminers těží data. Jejich produktem je software pro tzv. „algoritmické obchodování“. Autonomně obchoduje na základě složitých optimalizovaných matematických modelů a algoritmů na mnoha světadílech. Úspěch Qminers je výsledkem jejich poctivého vědeckého přístupu, který staví na matematice, statistice, modelování a obecně pečlivé práci s daty.


Mohlo by vás také zajímat:

Marek Šešulka: Aktuár není jenom matematik, musí umět daleko víc
Lukáš Beran: Mám rád věci dotažené do konce
Vývojář z MEWS: Baví mě předávat znalosti