Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

Věda zamíří na maďarskou scénu

Science on Stage (foto: Science on Stage)

Učitelé z celé Evropy se koncem týdne sjedou do maďarského Debrecínu, který letos hostí jubilejní desátý festival Science on Stage. Na největší evropské přehlídce vzdělávacích aktivit v oblasti přírodních věd nebudou chybět zástupci Matfyzu.

Science on Stage je mezinárodní projekt, jehož cílem je povzbudit učitele přírodovědných předmětů z celé Evropy k tomu, aby si předávali zkušenosti a sdíleli mezi sebou osvědčené i nové postupy ve výuce. Iniciativa se navíc také snaží vytvářet podmínky pro spolupráci škol se špičkovými odborníky, vědeckými pracovišti a průmyslem.

Festival navazuje na původní projekt Physics on Stage, který vznikl v roce 1999. Letošní, v pořadí už desáté přehlídky, která bude ve dnech 29. 6. až 2. 7. probíhat v maďarském Debrecínu, se zúčastní více než čtyři stovky učitelů přírodovědných předmětů z 30 zemí Evropy. Českou republiku bude reprezentovat celkem devět projektů, které na konci září minulého roku úspěšně prošly národním kolem. Autory či spoluautory tří z nich jsou pracovníci a doktorandi Katedry didaktiky fyziky (KDF) MFF UK.

Video z českého národního kola Science on Stage, které proběhlo v rámci Noci vědců 30. 9. 2016 v liberecké iQLandii.


Matfyz bude na soutěžní přehlídce zastupovat dr. Peter Žilavý (projekt Indukce v mnoha podobách), pracovník KDF a popularizátor témat z oblasti energetiky, a dále doktorandi Radim Kusák (projekt Fyzika s kamerou mobilních telefonů a tabletů), jenž se dlouhodobě věnuje moderním technologiím a vymýšlí způsoby, jak je kreativně zapojit do výuky fyziky, a Martin Konečný (projekt Plynárium aneb zábavné plyny!), který v tandemu s Danielou Alexovou z Mensa gymnázia, o.p.s., zajímavými pokusy demonstruje, co mají společného fyzika a chemie.

Nejlepší evropské projekty získají European STEM Teacher Award a budou zařazeny do metodických příruček pro učitele.

Českým reprezentantům přejeme mnoho štěstí a načerpané inspirace.

Další obrázky
comments powered by Disqus

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop