Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

Matfyz potřetí na Festivalu vědy

Festival vědy 2016 (foto: Karolína Šolcová)

Celý den byl ve středu 7. září věnován vědě a výzkumu. Na pražském „Kulaťáku“ se již počtvrté uskutečnil Festival vědy, dříve známý jako Vědecký jarmark. Své práce na něm představily pražské vysoké školy, ústavy Akademie věd, složky integrovaného záchranného systému, muzea i zájmové organizace zaměřující se na přírodní vědy. Hlavním akademickým partnerem byla Univerzita Karlova.

Matfyz se akce zúčastnil již potřetí. Ve dvou stáncích nabídl ochutnávku virtuální reality, ukázku létání a programování dronů, nechyběly ani levitující magnety či raketově poháněný pingpongový míček. Na vědu si mohli návštěvníci doslova „sáhnout“. Kromě Matfyzu si pro návštěvníky připravily zajímavý program také Přírodovědecká, Farmaceutická či Lékařská fakulta a stranou nezůstaly ani fakulty humanitní, například Fakulta sociálních věd a Pedagogická fakulta.

Program byl určen návštěvníkům všech věkových kategorií. Výzvou pro ty nejmenší byla řada drobných soutěží, hádanek a kvízů, za které si úspěšní řešitelé odnesli odměny v podobě razítek i sladkostí. Některé z cen si děti dokonce mohly s pomocí tzv. molekulární kuchyně samy vyrobit.

Festival vědy ukázal, jak se řada oborů prolíná a doplňuje a že věda a výzkum mnohdy nemívají jasné hranice.

Další obrázky
comments powered by Disqus

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop