Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

Seminář o strojovém učení pro SŠ

Čtyři až pět přednášek vám představí základní metody strojového učení.

Zveme na seminář o strojovém učení připravený pro zájemce ze středních škol, který pořádá Ústav formální a aplikované lingvistiky.

Strojové učení je v pozadí mnoha současných technologií. Google Translate se sám učí z dvojjazyčných textů, které nalezne na webu. YouTube zaznamenává, na jaká videa uživatelé klikají, a učí se, jaká další videa doporučovat. Facebook se z uživatelských tagů učí detekovat obličeje. Banky a pojišťovny na základě historických dat odhalují podezřelé transakce. Podobných principů využívá rozpoznávání řeči nebo například samořídící automobily.

Ve čtyřech nebo pěti přednáškách představíme základní metody strojového učení. Naprogramujeme několik jednoduchých modelů pro klasifikaci a ukážeme si, jak fungují některé „chytré“ technologie.

Kde?

V budově informatické sekce MFF UK na Malostranském náměstí v Praze 1. http://mapy.cz/s/lGmT

Kdy?

Každý týden v listopadu, hodinu a půl jedno odpoledne. Den v týdnu a hodinu si účastníci sami odhlasují.

Jak se přihlásit?

Vyplňte své jméno a e-mail v registračním formuláři. V polovině října vám pošleme e-mail, kde budete moct hlasovat, který den v týdnu a v jaký čas. Na základě vašich odpovědí vybereme nejvhodnější termín.

Dotazy?

Pište na libovicky@ufal.mff.cuni.cz

Další obrázky
comments powered by Disqus

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop