Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

V soutěži Cena NEURON Prima ZOOM najdete hned dvě matfyzácká videa

Nadační fond Neuron ve spolupráci s Prima ZOOM umožňuje formou krátkého popularizačního videa představit vědecký obor nebo předmět výzkumu (foto Thinkstock)

Nadační fond Neuron ve spolupráci s Prima ZOOM vyhlásil soutěž o nejlepší video, které představuje vědecký obor nebo předmět výzkumu a tím pomáhá popularizovat vědu. V letošním ročníku soutěže o přízeň diváků bojují také dvě matfyzácká videa, Radioaktivita kolem nás a Matematika ve skle.

Radioaktivita kolem nás představuje, co je vlastně radioaktivita a jestli se jí musíme obávat. Video ukazuje první českou mlžnou komoru, která dokáže zobrazit běžně neviditelné stopy částic radioaktivního záření. A prozradí, jestli je pravděpodobnější, že se setkáme s radioaktivitou umělou nebo přírodní.

Soutěžní video Radioaktivita kolem nás


Matematika ve skle přibližuje obor matematického modelování na něčem, co nás obklopuje téměř všude – na skle. Výroba plochého skla je z technického hlediska velice propracovaný a náročný proces. Vhodný matematický model umožní provádět počítačové simulace, které nahradí nákladné experimenty a které mohou vést ke kvalitnější a levnější výrobě skla.

Soutěžní video Matematika ve skle


Cílem soutěže je motivovat veřejnost k zájmu o vědu a podpořit její popularizaci. Soutěžní videa přibližují nejrůznější vědy – medicínu, fyziku nebo například historii. Vítězem loňského ročníku se stalo video Tajemná efipia Petra Juračky z PřF UK.

Dejte hlas videu, které podle vás zajímavě a zároveň srozumitelně ilustruje vybrané téma. Hlasovat můžete každý den jednou, a to až do úterý 31. března 2015.

Další obrázky
comments powered by Disqus

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop