Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

InMeteo se stává partnerem Matfyzu

Jednatel společnosti InMeteo Ing. David Prantl (foto: InMeteo)

Do partnerského programu vstoupila plzeňská společnost InMeteo. Studenty Matfyzu čeká spolupráce s tvůrci úspěšných projektů, jako je portál In-pocasi.cz nebo aplikace VentuSky.

InMeteo se řadí mezi přední tuzemské odborníky na meteorologická data. Déle než pět let poskytuje informace o počasí českým médiím i specializovaným subjektům. Kromě toho je provozovatelem jednoho z nejnavštěvo­vanějších meteorologických serverů v České republice, portálu In-pocasi.cz.

„Jde o dobře zavedenou společnost, která na svých webových stránkách poskytuje hojně využívané informace o počasí včetně zajímavostí z Česka i ze světa. Troufám si říct, že InMeteo je vůdčí firmou na poli českého meteorologického internetu,“ říká dr. Michal Žák z Katedry fyziky atmosféry MFF UK.

InMeteo provozuje také aplikaci VentuSky, kterou si oblíbili uživatelé nejen v Česku. Ta umožňuje zjistit aktuální i budoucí vývoj počasí kdekoliv na světě, přičemž je možné volit mezi řadou meteorologických parametrů a numerických modelů.

Firma dosud spolupracovala pouze s jednotlivými pracovníky fakulty. „MFF UK podle nás disponuje nejlepším univerzitním pracovištěm v oblasti fyziky atmosféry a meteorologie v České republice. Právě díky skvělým zkušenostem s konkrétními lidmi jsme se rozhodli vstoupit přímo do partnerství s celou fakultou,“ uvedl jednatel společnosti Ing. David Prantl.

Odborné znalosti pracovníků a studentů MFF UK najdou uplatnění v nových produktech, které společnost vyvíjí. Studentům spolupráce přinese vhled do praxe i vysokou pravděpodobnost, že jejich výsledky budou využity.

„Počítáme s tím, že odborníci z InMeteo budou i konzultanty studentských prací, a to jak těch závěrečných diplomových, tak prací vznikajících v rámci projektů podpořených fakultními granty. Pro studenty by taková spolupráce mohla být atraktivní zejména s ohledem na vysoký počet uživatelů meteorologických dat. Zjištěné závěry je možné využít i pro publikaci v odborných časopisech,“ doplňuje dr. Žák.

Další obrázky
comments powered by Disqus

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop