Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

Schrödingerova snídaně v Kooperativě

Schrödingerova snídaně v Kooperativě (foto: Kooperativa)

V listopadu se okruh společností, které úzce spolupracují s Matfyzem, rozrostl o dalšího významného člena. Do partnerského programu vstoupila pojišťovna Kooperativa.

Nově uzavřená partnerská smlouva je přirozeným vyústěním dlouholetých dobrých vztahů, které fakulta s největší českou pojišťovnou má. V Kooperativě dosud našlo uplatnění několik desítek absolventů Matfyzu, řada z nich tu přitom začala pracovat již při studiu a postupně se vypracovala až na vedoucí pozice.

„Matfyzáci v Kooperativě pracují jako pojistní matematici, věnují se však také risk managementu nebo třeba data miningu. Studenti se učí od expertů, kteří se ve zmíněných oborech pohybují už mnoho let. Do budoucna bychom rádi tuto spolupráci ještě více rozšířili,“ uvedl dr. Martin Branda, koordinátor spolupráce Matfyzu a Kooperativy.

Noví partneři už mají za sebou první společnou akci. Minulou středu se zástupci Kooperativy sešli s posluchači matematických oborů na společné snídani. Během tříhodinového setkání si studenti udělali bližší představu o aplikacích matematiky v pojišťovnictví. Měli možnost pohovořit si například s Mgr. Tomáš Senftem, který do Kooperativy nastoupil jako student čtvrtého ročníku Matfyzu a nyní se věnuje finančnímu risk managementu.

Experti z Kooperativy by se do budoucna mohli zapojovat do výuky přímo na Matfyzu a podílet se na vedení studentských prací. „Partnerství považujeme za jedinečnou příležitost, jak akademickou sféru propojit více s praxí,“ dodal dr. Branda.

Další obrázky
comments powered by Disqus

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop