Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

Bezpečnostní informační služba

Bezpečnostní informační služba (BIS) je zpravodajská instituce České republiky, která se zabývá získáváním, shromažďováním a vyhodnocováním informací důležitých pro ochranu ústavního zřízení, významných ekonomických zájmů, bezpečnosti a obrany České republiky. Mezi další oblasti, kterými se BIS zabývá, patří: organizovaný zločin, kontrarozvědná činnost, terorismus, proliferace zbraní hromadného ničení a jejich nosičů, konvenčních zbraní a výbušnin a kybernetická bezpečnost.

Služba působí uvnitř území našeho státu, řídí a kontroluje ji vláda ČR a její fungování upravuje zákon o Bezpečnostní informační službě (č. 154/1994 Sb.). BIS je bezpečnostním sborem, její příslušníci jsou ve služebním poměru, mají služební hodnosti a jsou oprávněni držet a nosit služební zbraň.

Pro plnění svých úkolů potřebuje každá zpravodajská služba především kvalitní personál. Studentům a zájemcům o pracovní uplatnění nabízíme náročnou, avšak smysluplnou práci. Perspektivní uplatnění u nás naleznou zájemci v celé řadě oblastí. V oblasti ICT máme vlastní vývojová oddělení a specialisty na síťová řešení, programování a kybernetickou bezpečnost.

Bližší informace o pozicích jsou k dispozici na kariérním webu BIS.

 

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop