Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

Výzkumný ústav pivovarský a sladařský

Výzkumný ústav pivovarský a sladařský (VÚPS), a.s., který byl založen roku 1887, je jedinou organizací v České republice, jejíž hlavní činností je komplexní výzkum v oblasti sladařství a pivovarství.

VÚPS je tvořen dvěma pracovišti (Sladařským ústavem Brno a Pivovarským ústavem Praha). Disponuje dvěma akreditovanými analytickými zkušebními laboratořemi a experimentálními technologickými celky, jako jsou laboratorní sladovny nebo pilotní pivovary včetně filtrační a plnicí linky. Mikrobiologické oddělení provádí výzkum nejen produkčních kmenů pivovarských kvasinek, ale i nových kultur (netradiční fermentované nápoje). Mezinárodně registrovaná sbírka mikroorganismů (RIBM 655) je v oblasti střední a východní Evropy ojedinělá.

Ve VÚPS se řeší jak základní (projekty GA ČR), tak aplikovaný výzkum (projekty MŠMT, MZe, MPO, TA ČR) na národní i mezinárodní úrovni (7. RP). Ústav vydává recenzovaný odborný časopis Kvasný průmysl, knižní publikace, pořádá školení a semináře a má zastoupení v odborných pivovarských evropských komisích (EBC, MEBAK). Významná je spolupráce s průmyslem v České republice i v zahraničí.

Díky partnerství s univerzitami byla za účasti VÚPS vypracována řada bakalářských, diplomových i rigorózních pra­cí.

 

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop