Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

Datlowe

Firma Datlowe byla založena v roce 2014 a zaměřuje se především na vývoj aplikací využívajících moderní metody zpracování textu a textových analýz. Náš tým se skládá převážně z absolventů nebo studentů Univerzity Karlovy a patří do něj lingvisté, vývojáři, datoví analytici a konzultanti, takže jsme schopni dodat našim zákazníkům komplexní řešení přesně podle jejich požadavků.

Základem naší technologie jsou metody pro zpracování přirozeného jazyka. V současné době pracujeme nejen s texty v češtině, ale také v angličtině, němčině a dalších jazycích. Navíc jsme vyvinuli modulární systém ontologií (tzv. chytrých slovníků) pro různé domény, podle kterých z textů extrahujeme důležité informace a vztahy mezi nimi. Takto zpracovaná data pak slouží jako podklad pro lepší vyhledávání, tvorbu různých reportů nebo jako vstupní data pro strojové učení (např. pro klasifikaci dokumentů, analýzu sentimentu nebo predikce chování klientů). Aktuálně řešíme například extrakci informací z nájemních smluv, analýzu stížností v bankovnictví či zpracování textů o léčivech.

 

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop