Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

Partnerský program

Přestože se Matfyz řadí k nejvýznamnějším vědeckým institucím (generuje přibližně 6 % vědeckého výstupu celé České republiky), velká část absolventů naší fakulty míří po absolvování školy do veskrze praktických pracovních pozic v malých i velkých, lokálních i nadnárodních firmách. Proto pro nás bylo vždy velmi důležité, aby výuka na Matfyzu měla jasnou návaznost na praxi.

Partnerský program MFF UK umožňuje spolupráci mezi fakultou a komerční sférou posunout na kvalitativně vyšší a intezivnější úroveň, kde lze plně využít existující potenciál. Tato stránka představuje podniky, které jsou v současné době zapojené do partnerského programu MFF UK.

více o partnerském programu

Strategičtí partneři

ŠKODA AUTO

Jeden ze tří nejstarších výrobců aut na světě disponuje největším soukromým průmyslovým datovým centrem v ČR. Provozuje přes 800 aplikací s velkou mírou vlastního software, které vyvíjí pro 50 zemí světa.

Mews Systems

Vyvíjíme moderní cloudový hotelový software, kterým měníme tvář hotelnictví po celém světě.

EY

Jsme konzultanti. Klientům pomáháme uspět, realizovat jejich sny a dělat práci den za dnem efektivněji.

CZ.NIC

Mezi hlavní činnosti zájmového sdružení právnických osob CZ.NIC patří provozování registru doménových jmen .CZ, zabezpečování provozu domény nejvyšší úrovně CZ a osvěta v oblasti doménových jmen.

Oracle

Oracle nabízí kompletní sadu aplikací SaaS pro systémy ERP, HCM a CX, nejlepší databázi v podobě platformy PaaS a služby IaaS.

Memsource

Memsource je společnost nabízející cloudový software pro překladatelské služby jak v oblasti strojového, tak manuálního překladu textů.

SUSE

Nadnárodní společnost vytvářející známé linuxové distribuce openSUSE, SUSE Linux Enterprise a celou řadu dalších open source produktů.

Allianz pojišťovna

Allianz pojišťovna je součástí největšího světového pojišťovacího koncernu Allianz Group, který chrání život a majetky 80 milionů lidí ve více než 70 zemích.

Profinit

Společností Profinit je významným českým tvůrcem zakázkového softwaru a IT integrátorem, který aktuálně pracuje pro více než 50 velkých klientů po celém světě.

Česká spořitelna

Česká spořitelna je největší česká banka s nejdelší tradicí. Poskytuje široké spektrum služeb v oblasti finančních trhů a podílí se na financování řady velkých korporací.

Crytur

Crytur patří k předním světovým výrobcům technických řešení pro pro vědu a průmysl založených na monokrystalických materiálech.

ČSOB

Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

Red Hat

Red Hat je společnost produkující Red Hat Enterprise Linux (významnou komerční linuxovou distribuci) a další převážně open source softwarové produkty.

Partneři

Elixír do škol

Jsme nezisková organizace založená a podporovaná Nadací České spořitelny, leader v oblasti kolegiálního vzdělávání učitelů fyziky a digitálních technologií a partner projektu Heuréka.

Dynatrace

Dynatrace is a software product company founded in 2005 in Linz, Austria and is now spread around the globe.

DataSentics

Jsme malý a agilní butik na machine learning a cloud data engineering sídlící v Praze.

T-Mobile

Společnost T-Mobile Czech Republic, člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, je jedničkou na českém trhu mobilních operátorů.

Znovín Znojmo

ZNOVÍN ZNOJMO je česká vinařská firma, zaměřená na tuzemského zákazníka a produkci kvalitních jakostních, přívlastkových, ledových a šumivých vín.

Kooperativa

Kooperativa nabízí plný sortiment pojistných služeb a všechny standardní druhy pojištění pro občany, drobné firmy i velké podniky.

Strojmetal Aluminium Forging

Strojmetal Aluminium Forging je ryze česká firma s více než 190letou tradicí. Patří mezi přední světové společnosti vyrábějící zápustkové výkovky z hliníkových slitin určené především pro automobilový průmysl.

StarLift

Nadační fond StarLift byl založen roku 2015 Lenkou Kučerovou a Andrejem Kiskou ml. Jeho hlavní náplní je pomoc mladé generaci českých a slovenských IT vývojářů v získání placené stáže v předních technologických společnostech v USA a rozvoj inovativních podnikatelských projektů na území České a Slovenské republiky.

KOMIX

KOMIX je česká společnost založená v roce 1992. Specializuje se zejména na dodávky informačních systémů nebo aplikací na klíč, dále pak na integrační nebo transformační projekty. Poskytuje také konzultační služby zaměřené jak na návrh informačních systémů, tak na jejich kvalitu, testování a provoz.

Bezpečnostní informační služba

Bezpečnostní informační služba (BIS) je zpravodajská instituce České republiky, která se zabývá získáváním, shromažďováním a vyhodnocováním informací důležitých pro ochranu ústavního zřízení, významných ekonomických zájmů, bezpečnosti a obrany České republiky.

Svět techniky

Svět techniky je centrum neformálního vzdělávání v Dolních Vítkovicích, které se zaměřuje na popularizaci vědy a techniky.

Výzkumný ústav pivovarský a sladařský

Výzkumný ústav pivovarský a sladařský (VÚPS) je jedinou organizací v České republice, která se soustavně věnuje pivovarsko-sladařské problematice.

JetBrains

Nadnárodní společnost JetBrains vyvíjí více než 15 softwarových produktů, z nichž nejznámější stále zůstává integrované vývojové prostředí pro Javu IntelliJ IDEA.

Materials Science and Engineering Werkstoffzentrum

Německá společnost Materials Science and Engineering Werkstoffzentrum (MSE) se zabývá materiálovými vědami a inženýrstvím.

Nadace Depositum Bonum

Úkolem Nadace Depositum Bonum je podpora české společnosti v oblasti vědy, výzkumu, vývoje a vzdělávání, a to zejména v přírodovědných a technických oborech.

Československý časopis pro fyziku

Český a slovenský vědecko-populární fyzikální časopis s více než čtyřicetiletou tradicí a mediální partner portálu Matfyz.cz.

Startovní partneři

Eyen

Eyen je ryze česká softwarová firma, která ze zabývá výzkumem, vývojem a nasazením algoritmů a software pro studium nano a mikroskopických struktur pro farmaceutický a materiálový průmysl.

Apify

Apify je startup provozující cloudovou službu pro extrakci dat a automatizaci procesů na webu. Pomocí Apify lze postavit API nad libovolnou webovou stránkou.

Barclays

S více než 300letou tradicí a 120 tisíci zaměstnanci patříme mezi největší bankovní společnosti na světě.

Meteopress

Meteopress od roku 1992 poskytuje meteorologické informace široké veřejnosti v regionu.

Vistaprint

Společnost Vistaprint je součástí nadnárodní skupiny Cimpress a věnuje se masové výrobě a prodeji produktů na míru.

Datatop

Předmětem činnosti společnosti Datatop je vývoj softwarových řešení určených zejména pro firmy podnikající v oblasti e-commerce.

InMeteo

Společnost InMeteo se zabývá poskytováním a vizualizací meteorologických dat. Díky využití širokého spektra numerických modelů a našim zkušenostem jsme schopni nabídnout spolehlivé a přesné předpovědi počasí.

Leancat

Leancat je mladá inovativní firma, která vznikla díky spolupráci Katedry fyziky povrchů a plazmatu na MFF UK a technologické skupiny Jablotron. Vyvíjíme nové typy vodíkových palivových článků a prodáváme testovací stanice.

PROFI CREDIT

PROFI CREDIT Czech, a. s., poskytovatel úvěrových finančních služeb, je součástí nadnárodní finanční skupiny Profireal Group. Patří mezi největší hráče na českém trhu s více než 20letou historií, má dlouholeté zkušeností s řízením kreditního rizika.

ATEsystem

Hlavním zaměřením společnosti ATEsystem Jablonec je vývoj, návrh a realizace technických a programových systémů průmyslové automatizace v oblasti zpracování obrazu včetně problematiky řešení nasvícení zkoumané scény.

Datlowe

Datlowe je rychle rostoucí česká firma zabývající se zpracováním a analýzou nestrukturova­ných dat.

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop