Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

Jarní Den firem pro matematiku a informatiku

Den firem pro matematiku a informatiku 2017 (foto: Career Market)

V pondělí 3. dubna se na Matfyzu uskutečnil další Den firem pro matematiku a informatiku (DFMI).

Tradiční akce přilákala do malostranské budovy Matfyzu 36 firem působících v oblasti matematiky a informatiky. Mezi nimi například společnosti Accenture, Česká spořitelna, ICZ, Price f(x) či ŠKODA AUTO, u jejichž stánků se mezi 9. a 17. hodinou vystřídaly na tři stovky studentů nejen z Matfyzu, ale také z ostatních vysokých škol.

Ačkoli téma budoucího uplatnění logicky nejvíce zajímá studenty posledních ročníků a čerstvé absolventy, na letošním DFMI nechyběli ani posluchači nižších ročníků. Většina z nich si tu nehledala okamžitou práci, ale aktivně se zajímala o možnosti stáží v letních měsících či sbírala informace o možnostech částečných úvazků. Pozitivní trend, totiž že studenti přistupují k problematice zaměstnání stále zodpovědněji a aktivněji a že jsou otevření a připravení diskutovat, potvrdili i zástupci firem.

Prezentace firem přítomných na jarním DFMI jsou ke stažení na portálu Career Market.

Další kolo DFMI se uskuteční 27. listopadu 2017, opět v 1. patře MFF UK na Malostranském náměstí. Ještě předtím však zaměstnavatelé přijedou za studenty do Troje. Akce zaměřená tentokrát na fyziku čili Den firem pro fyziku se uskuteční 25. dubna 2017. Účast přislíbili například Crytur, Meopta – optika, Advanced Technology Group, MEDICEM Institute, inSophy či Fyzikální ústav AV ČR / ELI Beamlines.


Mohlo by vás zajímat:

Den firem pro matematiku a informatiku 2016

Další obrázky
comments powered by Disqus

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop