Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

Jedna noc s informatikou a matematikou 2016

Na Jedné noci s matematikou a informatikou byl k vidění i čerstvě upečený chléb (foto: Svoboda)

Letošní akce Jedna noc s informatikou a matematikou přinesla opět pestrý vhled do studijní problematiky obou zmíněných oborů. Po loňské návštěvě prof. Copelanda byl letošní ročník komornější a více zaměřený na přednášky a praktické ukázky.

Akce JNIM je určena především pro studenty středních škol a víceletých gymnázií, kteří se zajímají o informatiku, matematiku a příbuzné obory. Z tohoto důvodu první přednášky začínají od 14:00, aby již od brzkých odpoledních hodin mohly uvítat své školní docházkou povinné posluchače. Čím déle odpoledne pokročilo, tím více návštěvníků přicházelo.

Sedm přednášek z informatiky a šest z matematiky ve dvou velkých učebnách nabídlo spektrum aktuálních témat od programovacích jazyků přes příběh datové žurnalistiky až po logaritmy a permutace.

Přednáškový program byl podpořený kolonádou ukázkových stánků, které interaktivním způsobem lákaly účastníky k přímému rozhovoru. Návštěvníci si tak mohli osahat předměty vytisknuté na 3D tiskárně, vyzkoušet software pro skenování obličeje nebo potrápit hlavinky vyřešením matematických a geometrických hlavolamů někdy až bizarních podob zadání. U stánku korespondenčního semináře M&M bylo možné dokonce ochutnat čerstvě upečený chléb – co s ním asi plánují? To se jistě dozvíte na příštím semináři.

Celkem se na Jednu noc s informatikou a matematikou přišlo podívat více než sto návštěvníků všech věkových kategorií.

Další obrázky
comments powered by Disqus

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop