Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

JDI 2015: Informatika neřeší jen své vlastní otázky

Naprogramuj si svého robota (foto: Svoboda)

Každoroční setkání veřejnosti s činností našich informatiků probíhá na akci Jeden den s informatikou. Program je inovován každým rokem dle toho, čím se naši odborníci aktuálně zabývají.

Chodby budovy informatické sekce na Malé Straně opět ožily. Skladba interaktivních stánků jednotlivých pater dokázala nabídnout pestrou škálu atraktivních vzruchů a informací. Návštěvníci mohli vyzkoušet brýle Oculus, vyřešit řadu hlavolamů, objevit na vlastní kůži kouzlo komunikace s umělou inteligencí a řadu dalšího.

„JDI se dnes už řadí mezi tradiční propagační akce fakulty a má poměrně ustálenou dramaturgii založenou především na přednáškách a interaktivních stáncích. Zatímco forma se tedy moc dramaticky nemění, tak obsah každý rok aktualizujeme podle toho, čím se zrovna lidé na fakultě intenzivně zabývají,“ uvedl za organizátory Mgr. Martin Děcký, Ph.D.

Proto letos dostali velký prostor vývojáři počítačových her, kteří mají velké úspěchy nejen s hrou Československo 38–89, ale ještě větší plány do budoucna.

„Jeden stánek letos například prezentoval uměleckou instalaci řízenou počítačem, protože informatika neřeší jen své vlastní otázky, ale je to především obor s aplikacemi ve všech oblastech lidské činnosti,“ dodává Děcký.


Roman Barták: O rozhodování (krátký pohled na myšlení lidské a počítačové), přednáška z JDI 2014

Další obrázky
comments powered by Disqus

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop