Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

JetBrains partnerem Matfyzu

Zleva: zástupce společnosti JetBrains Václav Pech a děkan MFF UK prof. Jan Kratochvíl

Partnerský program MFF UK se ve čtvrtek 19. 3. rozrostl o dalšího člena: společnost JetBrains, významného tvůrce vývojových nástrojů. Tímto krokem by měla být dále prohloubena již existující spolupráce mezi JetBrains a Matfyzem.

Dnes nadnárodní společnost JetBrains byla založena v roce 2000 v Praze jako malá firma s pěti zaměstnanci. V současné době zaměstnává již přes 400 lidí v pobočkách v Praze, Petrohradě, Bostonu, Moskvě a Mnichově a vyvíjí více než 15 softwarových produktů, z nichž nejznámější stále zůstává integrované vývojové prostředí pro Javu IntelliJ IDEA. Společnost JetBrains věnuje rovněž značné úsilí inovacím na poli programovacích jazyků a programovacích nástrojů. Pod open source licencemi vyvíjí několik progresivních projektů a právě jeden z nich – jazykový workbench MPS – se už dříve ukázal jako velmi vhodný pro vzájemnou spolupráci mezi akademickou a komerční sférou.

Spolupráce se však neomezuje jen na tradiční oblasti zadávání diplomových prací a témat softwarových projektů. Václav Pech, vývojář a technologický evangelista ve společnosti JetBrains (a také absolvent informatiky na MFF UK) vytvořil koncept a podílí se na předmětu Koncepty moderních programovacích jazyků, který je studenty hodnocen velmi kladně. K tomu Václav Pech dodává: „Velmi mě těší, že se nám daří naši vzájemnou spolupráci rozvíjet. Se studenty a absolventy Matfyzu máme dobré zkušenosti. Pro řešení úkolů s velkým teoretickým přesahem, které v naší doméně převládají, jsou podle našich zkušeností dobře připraveni. Těším se rovněž na spolupráci ve výzkumné oblasti.“

Podpis partnerské smlouvy umožní takovou spolupráci nadále rozvíjet a kultivovat ke vzájemnému prospěchu obou partnerů a především studentů Matfyzu. Prvním plodem nově uzavřené spolupráce by mohla být nabídka vývojových nástrojů JetBrains pro studenty zdarma.


Mohlo by vás zajímat:

ČSOB rozšiřuje řady partnerů MFF UK
JetBrains partnerem Matfyzu
Dalším strategickým partnerem Matfyzu se stal Red Hat
Matfyz rozšiřuje firemní Partnerský program do Německa
Partnerský program a Malostranské IT setkání
Partnerský program startuje

Teze partnerského programu

Další obrázky
comments powered by Disqus

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop