Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

Interaktivní historie ve finále

Tým odborníků z Matematicko-fyzikální fakulty UK, Filozofické fakulty UK a Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR se s výukovou simulací Československo 38–89 probojoval do finále prestižní soutěže Serious Games Showcase & Challenge.

Československo 38–89 má v celosvětové soutěži silné konkurenty. Další dva projekty, které se finále účastní v kategorii vládou financovaných projektů, pocházejí z dílen Massachusettského technologického institutu a Úřadu pro námořní výzkum (simulace Strike Group Defender) a americké armády (simulace Eagle eye). Československo 38–89 tak ve své kategorii ve finále jako jediné reprezentuje evropský projekt.

Uživatel simulace Československo 38–89 doslova prožívá klíčové události moderních československých dějin. Studenti se díky tomu seznamují s historickými okolnostmi z různých úhlů pohledu. Snáze si tak uvědomí příčiny a souvislosti, které by z jiných studijních materiálů nemusely být tolik patrné.

Zajímavým aspektem výukové simulace je interdisciplinarita výsledného projektu, na kterém členové týmu pracují už několik let. „Vývoj simulace představoval výzvu. Museli jsme propojit zcela odlišné pohledy historiků, učitelů, výtvarníků a programátorů,“ uvádí Mgr. Jakub Gemrot z MFF UK.

Vítěz soutěže bude oznámen na konferenci I/ITSEC pořádané americkou Národní asociací tréninkových simulací v prosinci letošního roku. Novinky o výukové simulaci můžete sledovat na Facebookuna Twitteru. Pro veřejnost bude hra dostupná během první poloviny roku 2015.


Aktualita:

Československo 38–89: Atentát oficiálně vyšlo a jeho herní verzi si už můžete koupit v e-shopu Filozofické fakulty UK.

Další obrázky
comments powered by Disqus

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop