Pozor! Používáte zastaralý prohlížeč, stránka se nemusí zobrazovat správně. Aktualizujte jej a zlepšete tak svůj uživatelský zážitek.

Matfyz.cz

Galaktické programování s Kasiopeou

Z finálového kola soutěže

Soutěž v programování pro středoškoláky Kasiopea zná své vítěze. V únoru se na Matfyzu uskutečnil už její třetí ročník.

„Naším cílem je vyvrátit možné obavy a přivést k programování co nejvíce středoškoláků,“ říkají organizátoři soutěže, mezi které patří studenti Matfyzu.

Velkému finále nejprve na podzim předcházelo desetidenní domácí kolo. Alespoň jednu úlohu v něm vyřešily více než dvě stovky středoškoláků z Česka a Slovenska.

Pražské finále připadlo na pátek 9. února a zúčastnilo se ho 39 mladých programátorů. Neoficiálně však soutěž začala už ve čtvrtek večer přípravným kolem, prohlídkou tajemných zákoutí budovy Matfyzu na Malé Straně a večerní procházkou po Praze.

V pátek ráno odstartovala ostrá soutěž. Finalisté měli více než čtyři hodiny času na řešení šesti programovacích úloh a byl to velmi napínavý souboj. Vítězně z něj nakonec vzešla už trojnásobná účastnice soutěže Paulína Smolárová, která vyřešila téměř všechny úlohy a získala 54 bodů. Druhé místo obsadil Jan Kaifer se 48 body a třetí potom Michal Jireš se 44 body. Skvělí však byli všichni soutěžící, kompletní výsledky naleznete zde.

Po soutěži čekala na finalisty tradičně pizza a dále také přednášky, vyhlášení výsledků a skvělé ceny (nejen) pro vítěze včetně čtečky knih, akrobatického dronu a ukulele.

Třetí Kasiopea sice právě skončila, už teď se však rozbíhají přípravy dalšího ročníku. Pokud tě baví programování, neváhej a přihlas se!

Další obrázky
comments powered by Disqus

Matfyz.cz

Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta
Ke Karlovu 3
121 16  Praha 2
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
web fakulty
studuj na Matfyzu
e-shop